Legendarna pouzdanost
Od samog osnutka tvrtke, Bongard strojevi su pojam za pozdanost i efikasnost. Inženjerski i dizajnerski timovi fokusiraju svoj rad na ergonomičnosti i stalnom tehničkom unapređenju opreme za pekarstvo: strojevi, mješalice, komore i peći.
O poduzeću Bongard
FIRMA BONGARD BILJEŽI 80 GODINA U POVIJESTI IZGRADNJE PEĆI
1922 – Oscar BONGARD je utemeljio firmu BONGARD u Oberhoffenu na rijeci Moder. Njegova prva patentirana peć je direktno zagrijavana peć sa šamotnim oplatama. Već u prvim godinama osnivanja firma BONGARD također izrađuje i strojeve za miješanje tijesta i drugi pekarski pribor, te u manjoj mjeri radi prve pokušaje u izvozu.
1948 – Nakon završetka rata BONGARD predstavlja parnu peć “PERKINS” s indirektnim zagrijavanjem. Iste godine obitelj BONGARD kupuje jedno staro seosko imanje u Holtzheimu u blizini Stassburga. Tamo nastaje mala tvornica i zapošljavaju se prvi djelatnici.
1956 – Za vrijeme boravka u sjevernoj Italiji Oscar BONGARD kupuje patent za peć. Ova nova parna peć već radi na načelu “termičkih načela” s beskonačnom cijevi.
1958 – Firma BONGARD izrađuje po prvi put poboljšanu verziju originalnog patenta, peć s prstenastim cijevima tip “58″ sa zidanim plamištem.
1962 – Firma BONGARD prezentira svoju peć na optočni vrući zrak “CYCLAIR” s izmjenjivačem topline, optočnom turbinom, te visokom fleksibilnošću i jednostavnim upravljanjem. S tim karakteristikama ova peć je kod pekara postala ubrzo popularna.
1966 – Prezentira se nova optočna peć na vrući zrak “AMBASADOR”, a nakon toga 1966. se pojavljuje peć SUPER AMBASADOR s dvostrukim optokom. S ovom peći firma BONGARD dospjeva na apsolutni vrh u optočnoj tehnici proizvodnje peći.
1967 – Nakon dugogodišnjeg ispitivanja i pokusa firmi BONGARD je jedinoj na svijetu uspjelo patentiranje parne peći s prstenastim cijevima, te s plamištem od plemenitog čelika tzv. CERVAP.
Između 1986. i 2001. godine peć CERVAP dobiva novo lice i mogućnosti:
- postaje kompaktnija s petom etažom
- ugrađuje novo razvijeni parni generator koji proizvodi dodatnu paru, koristeći temperaturu ispušnih plinova, koji inače odlaze neiskorišteni kroz dimnjak
- razvija automatsko ubacivanje i vađenje kruha
- pokretne etaže i automatsko upravljanje i programiranje nude se kao opcije